Mēness un ēšana

Likumsakarības, kuras dabiski iekļaujas Mēness cikla gaitā saistībā ar produktu izvēli un ēšanas regularitāti. Svaigus augļus, ogas un dārzeņus var lietot ikvienā no šīm dienām neierobežotā daudzumā. Pārējo produktu lietošana atkarīga no tā, kādas stihijas zīmē atrodas Mēness.
Mēnesim atrodoties Uguns stihijas zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks), organismam nepieciešamas olbaltumvielas. Šajā laikā tās vislabāk tiek pārstrādātas un izmantotas, tādēļ šajās dienās jāuzņem olbaltumvielām bagāts uzturs - liesa gaļa, zivis, olas, kā arī piens un biezpiens. Tiesa, nevajadzētu koncentrēties tikai uz dzīvnieku valsts izcelsmes olbaltumvielām - pākšaugiem, putraimiem, kartupeļiem u.t.t. vajadzētu dot vismaz pusi no dienas olbaltumvielu devas.


Mēnesim ejot cauri Zemes stihijas zīmēm (Vērsis, Jaunava, Mežāzis), nekaitēs lieka sāls šķipsna pie ēdieniem. Lai gan sāls tiek dēvēts par balto nāvi, šajās dienās to nav iespējams pārdozēt. Organisms paņems sev nepieciešamo un pārējo vienkārši izvadīs ārā. Tiesa, tiem, kuriem jau tāpat ir problēmas ar asinsspiedienu vai nierēm, īpaši aizrauties gan nevajadzētu, bet pārējiem nekaitēs nedz sāļāks liesais siers, nedz arī kārtīga svaigi sālītu gurķu porcija.
Kad Mēness ir Gaisa stihijas zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs), organisms pastiprināti izmanto taukus. Tas nenozīmē, ka var izvērsties ar treknu gaļu vai biezas sviesta kārtas smērēšanu uz maizes - labāk izvēlēties augu valsts izcelsmes taukus (augu eļļa, rieksti). Tomēr nekaitēs arī treknāki sieri vai grilēts cauraudzis gaļas gabals.
Vissaldākās varētu būt dienas, kad Mēness atrodas Ūdens stihijas (Vēzis, Skorpions, Zivis) zīmēs. Tad organisms pastiprināti pieprasa ogļhidrātus, tāpēc droši var sevi palutināt ar kādu kūku, saldu tēju un pankūkām.
Universāls ieteikums, kas palīdz organismam būt saskaņā ar dabu un tās ritmiem - mēģiniet vienā ēdienreizē nejaukt dažādām stihijām atbilstošos produktus, jeb, kā to sauc dietologi - ievērojiet dalītā uztura principus. Bērni ļoti bieži tīri intuitīvi jūt, kura diena kādiem produktiem ir piemērotāka, tāpēc mierīgi var vienu dienu pārtikt no cepumiem un baltmaizes, bet nākamajā - pieprasīt kārtīgu gaļas šķēli vai apēst divas vārītas olas (piemēram, Mēnesim pārejot no Zivs zīmes Auna zīmē).
Ja nu tomēr liekas, ka nekādi nesaskan tas, kas garšo tieši jums, ar to, ko iesaka ēst Mēness cikls, tad ņemiet vērā, ka mēs ikviens esam individualitāte un to, kas mums garšo un kāds ēšanas režīms ir piemērotākais, astroloģiski nosaka tas, kādā zīmē mūsu dzimšanas brīdī bija Mēness un Venēra. Turklāt savas specifiskās iezīmes šajā jautājumā piešķir arī diennakts laiks, kurā atskanēja mūsu pirmais brēciens. Tāpēc vislabākie ieteikumi tiem, kuriem vēl nav skaidras savas attiecības ar ēdieniem un ēšanu, jāsaņem privātā konsultācijā pie astrologa.